Aktualności

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej współpracuje z Kolejami Mazowieckimi

Celem zawartego porozumienia jest nawiązanie ścisłej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Dzięki temu studenci będą mogli m.in. odbywać praktyczne zajęcia w Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Już niebawem spółka będzie współpracować z całą uczelnią.

Biuro Karier zaprasza na Careerdate 2015

CAREERDATE to nieformalne spotkania z pracodawcami w formie rozmów przy kawie. W gronie specjalistów i niewielkiej grupy innych studentów i absolwentów można poznać tajniki rekrutacji, ścieżek karier i warunków pracy w wybranych firmach. 24 listopada na Politechnice Warszawskiej będzie można spotkać specjalistów i rekruterów z kilku firm.

Otwarcie Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni

We wtorek 24 listopada 2015 roku o godz. 10.00 odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Biurze Karier PW

Od 16 do 22 listopada odbywać się będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który obfituje na całym świecie w wydarzenia organizowane na rzecz wspierania przedsiębiorczości. Biuro Karier PW, jak co roku, zaprasza do udziału w konsultacjach, warsztatach oraz spotkaniach z przedsiębiorczymi absolwentami PW.

KONIK 2015

W tym roku po raz dwunasty Gmach Główny PW na dwa dni stanie się platformą pozwalającą studentom na dzielenie się pasjami i inspiracjami oraz zaprezentowanie wyników pracy, którą realizują w ramach działalności w kołach naukowych. Weźmie w nich udział 56 kół naukowych. Ponadto trwającym dwa dni Targom towarzyszą konkursy i quizy z nagrodami, co przyciąga corocznie ponad 5 tysięcy osób.

Program Ambasadorski Biura Karier

Biuro Karier PW ogłasza rekrutację do Programu Ambasadorskiego, który skierowany jest do studentów Politechniki Warszawskiej.

PW technicznie najlepsza w QS University Rankings: EECA 2015

Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych w najnowszej edycji rankingu QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia 2015. W zestawieniu wszystkich polskich szkół wyższych nasza Alma Mater zajęła trzecie miejsce oraz, w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem, awansowała o cztery pozycje w całym rankingu, zajmując 24. lokatę.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

Dziekan i Rada Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2015/2016, która odbędzie się w dniu 1 października 2015 roku o godz. 16:30 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Wywiad z pracownikiem Wydziału nt. zarządzania ruchem drogowym

Dr inż. Józef Suda z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej był gościem audycji “Science friction” RDC. Mówił o zarządzaniu ruchem, metodach, narzędziach, środkach i metodologii badań i pomiarów sterowanego i niesterowanego ruchu drogowego.

VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka

W dniach 30 sierpnia - 2 września 2015 roku odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka. Wydarzenie objęte było pod patronatem JM Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Komitetu Transportu PAN w ramach obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.