Studenci

Aktualności

Koło Naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym zaprasza na serię szkoleń firmy Thales

W dniach od 31 stycznia do 3 lutego na platformie MS Teams odbywać się będą szkolenia prowadzone przez specjalistów z firmy Thales. Szczegóły wszystkich spotkań znajdują się w tabeli poniżej.

Koło naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym zaprasza na seminarium firmy THALES

Seminarium pt.: „Europejski standard systemu ETCS w cyfrowych rozwiązaniach sterowania ruchem kolejowym firmy THALES” odbędzie się 26 stycznia 2023 r. (czwartek) w godzinach 12:00 - 14:00 w Auli WY 055. Seminarium poprowadzą specjaliści z firmy THALES. Zapraszamy!

Zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024

Dziekan Wydziału Transportu PW w dniu 23 stycznia 2023 roku wydał zarządzenie nr 1/2023 w sprawie szczegółowych zasad rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024.

Webinarium Rail Engineering "Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu sterowania ruchem kolejowym"

Koło naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym "Balisa" zaprasza na Webinarium, w czasie którego przedstawiciele firmy Rail Engineering opowiedzą o krajowych i zagranicznych projektach SRK  m. in. związanych z wdrażaniem Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem ETCS. Przedstawią również swoje potrzeby w zakresie specjalistów sterowania ruchem kolejowym. Branża sterowania prężnie się rozwija i potrzebuje młodych, zdolnych inżynierów, którzy będą budować kolej opartą o cyfrowe rozwiązania. Spotkanie odbędzie się w środę 11.01.2023 r. o godz. 17:00. Link do spotkania.

Koordynator Spraw Studenckich

Informuję, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WT PW powołała Koordynatora Spraw Studenckich.

Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022

Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022:

SKNTL rekrutuje!

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego od wielu lat zrzesza pasjonatów lotnictwa i rozwija ich wiedzę na temat tej branży. Członkowie Koła zdobywają umiejętności pozwalające rozpocząć lotniczą karierę zawodową już w trakcie studiów, aby następnie szybko stać się ekspertem tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi transportu. Największym projektem realizowanym przez SKNTL jest Akademicki Model Centralnego Portu Komunikacyjnego, który miał swoją oficjalną premierę w maju 2022 roku i jest dalej rozwijany we współpracy z pięcioma innymi Kołami Naukowymi Politechniki Warszawskiej. Do tej pory wzięło w nim udział już niemal 100 studentów, co zostało szybko dostrzeżone na rynku pracy. Członkowie Koła mają dzięki temu wcześniejszy dostęp do ofert stażów i stałej pracy u największych pracodawców związanych z transportem lotniczym w Polsce. Po więcej szczegółów na temat działalności Koła zapraszamy na stronę oraz do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego

Piąta edycja studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością została uruchomiona

Uwzględniając złożone przez kandydatów dokumenty kierownik studiów Pan Profesor Mariusz Wasiak w dniu 19.10.2022 roku w porozumieniu z Panią Dziekan Wydziału Transportu Profesor Marianną Jacyną podjął decyzję o uruchomieniu piątej edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.

Z uwagi na niewykorzystany limit miejsc istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej.

Stypendium pod choinkę

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW. Szczegóły pod linkiem: https://www.pw.edu.pl/stypendiumpodchoinke

Trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei

Decyzją władz Wydziału Transportu uruchomiono została trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei. Dostępne są jeszcze wolne miejsca, a rejestracja prowadzona jest do 13 października 2022 r. Inauguracja studiów podyplomowych Interoperacyjność systemu kolei odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 12:00, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w auli (nowe skrzydło, przyziemie, s. 055).