NOC MUZEÓW NA WYDZIALE TRANSPRTU PW – 14.V.2022

Zapraszamy do odwiedzenia Wydziału Transportu PW w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. W programie: Akademicki model Centralnego Portu Komunikacyjnego – prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego oraz Warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego - osoby zainteresowane transportem kolejowym i techniczną stroną organizacji ruchu pojazdów szynowych zapraszamy na specjalnie przygotowane warsztaty.

W programie:

Akademicki model Centralnego Portu Komunikacyjnego – prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego

Studenci przedstawią Akademicki model CPK i opowiedzą o procesie jego powstawania, a także innych aspektach funkcjonowania tego najnowocześniejszego i najbardziej złożonego multimodalnego węzła komunikacyjnego w Polsce i jego integracji z siecią kolejową. Będzie to również wspaniała okazja do porozmawiania z pasjonatami lotnictwa i twórcami modelu na tematy związane z transportem lotniczym i perspektywami jego rozwoju. 

 

Warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego

Osoby zainteresowane transportem kolejowym i techniczną stroną organizacji ruchu pojazdów szynowych zapraszamy na specjalnie przygotowane warsztaty. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca dyspozytora, jak działają urządzenia sterowania ruchem kolejowym czy wreszcie spróbować swoich sił w prowadzeniu ruchu pociągów. Makieta kolejowa będąca na wyposażeniu laboratorium ma powierzchnię prawie 25m2 i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Makieta zawiera linie normalnotorowe (skala H0) oraz linie wąskotorowe (skala N). Punkty ekspedycyjne zróżnicowane są pod względem wyposażenia technicznego i możliwości prowadzenia operacji ruchowych. Pojazdy wyposażone są w kamery i możliwe jest ich prowadzenie z wykorzystaniem tabletów i smartfonów. Komputerowy system sterowania ruchem kolejowym to wierne odwzorowanie systemu sterowania ruchem kolejowym funkcjonującego w Metrze Warszawskim.